Cegły ręcznie formowane oraz maszynowe – najważniejsze informacje

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: piątek, 26, maj 2017 Super User

 

Kiedy wybierzemy się na przykład do Holandii, z łatwością możemy zauważyć, że większość znajdujących się tam budynków wykonana jest z cegły. W Polsce popularniejszym sposobem wykańczania elewacji wydaje się być tynk, nie oznacza to jednak, że tradycyjna na Zachodzie cegła nie znajduje swoich oddanych zwolenników.

 

 

Mogą oni wybrać jeden z dwóch podstawowych rodzajów cegły, wyodrębnionych ze względu na:

 

  • sposób jej wytwarzania,
  • użyte materiały
  • oraz cechy charakterystyczne.

 

Pierwszym z nich są tak zwane cegły maszynowe, powstające z glin z kopalni odkrywkowych. Drugim – cegły ręcznie formowane, do produkcji których wykorzystuje się glinę najczęściej z koryt rzek.

 

   

 

 

Cegły ręcznie formowane, których szeroki wybór dostępny jest w sieci - sklep.auroks.pl/cegla-recznie-formowana, wydają się być na pierwszy rzut oka nieco niedopracowane. Każdy cegła różni się bowiem od siebie – ma nieco inny kształt oraz cechy charakterystyczne. Cegły pochodzące z jednej partii produkcyjnej mogą odbiegać od siebie nawet pod względem kolorystycznym, co nie może być uznawane za ich wadę. Wręcz przeciwnie – to właśnie ta wyjątkowość jest w przypadku cegieł ręcznie formowanych najbardziej doceniania przez sporą część konsumentów.

 

 

 

Szukając cegieł idealnych do tworzenia jednolitych, uporządkowanych elewacji, lepiej zdecydować się na cegły maszynowe.

Odsłony: 1348