Cegły ręcznie formowane oraz maszynowe – najważniejsze informacje
Kiedy wybierzemy się na przykład do Holandii, z łatwością możemy zauważyć, że większość znajdujących się tam budynków wykonana jest z cegły. W Polsce popularniejszym sposobem wykańczania elewacji wydaje się być tynk, nie oznacza to jednak, że tradycyjna na Zachodzie cegła nie znajduje swoich oddanych zwolenników.
Mogą oni wybrać jeden z dwóch podstawowych rodzajów cegły, wyodrębnionych ze względu na:
- sposób jej wytwarzania,
- użyte materiały
- oraz cechy charakterystyczne.
Pierwszym z nich są tak zwane cegły maszynowe, powstające z glin z kopalni odkrywkowych. Drugim – cegły ręcznie formowane, do produkcji których wykorzystuje się glinę najczęściej z koryt rzek.
Cegły ręcznie formowane, których szeroki wybór dostępny jest w sieci - sklep.auroks.pl/cegla-recznie-formowana, wydają się być na pierwszy rzut oka nieco niedopracowane. Każdy cegła różni się bowiem od siebie – ma nieco inny kształt oraz cechy charakterystyczne. Cegły pochodzące z jednej partii produkcyjnej mogą odbiegać od siebie nawet pod względem kolorystycznym, co nie może być uznawane za ich wadę. Wręcz przeciwnie – to właśnie ta wyjątkowość jest w przypadku cegieł ręcznie formowanych najbardziej doceniania przez sporą część konsumentów.
Szukając cegieł idealnych do tworzenia jednolitych, uporządkowanych elewacji, lepiej zdecydować się na cegły maszynowe.
Odsłony: 949