Czym się różni wciągnik od wciągarki

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: wtorek, 30, maj 2017 Super User

 

Wciągniki i wciągarki należą do urządzeń dźwigowych - są to jedne z najpopularniejszych urządzeń tego typu. Służą one do tego samego - do podnoszenia ładunków w linii pionowej, oraz przemieszczania ich w linii poziomej. Specjalista z firmy http://www.panda.pl/p/1090/wciagniki-linowe-silverline podkreśla, że wciągniki są znacznie bardziej mobilne.

 

 

 

Wciągniki charakteryzują się zwartą budową, ponieważ w większości przypadków są niewielkich rozmiarów, zwłaszcza w porównaniu z wciągarkami. To sprawia, że służą one przede wszystkim do przewożenia towarów o mniejszych gabarytach. Jednak wciągniki wyróżniają się tym, że pozwalają o wiele bardziej precyzyjnie manewrować wszelkimi towarami, oraz ładunkami.

 

Wciągarki są w stanie podnieść o wiele cięższe ładunki niż wciągniki. Mogą podnieść udźwig ważący nawet kilka ton. Jednak w tym przypadku trzeba pamiętać o rejestracji takiej wciągarki w Urzędzie Dozoru Technicznego.

 

 

Dlatego gdy zastanawiasz się, które urządzenie wybrać do swojej firmy, to warto wziąć pod uwagę różne parametry. Jeżeli najważniejsza jest:

 

  • precyzja,
  • mobilność,
  • oraz dokładność transportu towarów

 

to dobrą inwestycją okaże się wciągnik. Jednak w przypadku transportu nieco cięższych materiałów, wciągarka okaże się lepszym pomysłem.

Odsłony: 1311