Jak zamontować oświetlenie sufitowe?

Kategoria: Kategoria (pl-pl) Opublikowano: środa, 23, styczeń 2019 Super User

Montaż lampy wiszącej nie musi być problemem. W większości przypadków najważniejsze jest zachowanie zasad bezpieczeństwa i naprawdę minimum wiedzy technicznej. Do zamontowania lampy wiszącej potrzebne będą jedynie podstawowe narzędzia.

Jeżeli mamy problemy z rozpoznaniem kabelków czy też sposobem zamocowania oświetlenia, posłużmy się Internetem. Potrzebna będzie wiertarka, śrubokręt, kołki i wkręty oraz miernik prądu i taśma izolacyjna. Kupując oświetlenie w godnych zaufania sklepach internetowych jak homekoncept.shop/produkty/oswietlenie/lampy-wiszace.html, z pewnością otrzymamy instrukcję montażu, dzięki czemu podłączenie oświetlenia nie sprawi nam problemu.

Aby nasza lampa wisząca zawisła na suficie, musimy w pierwszej kolejności wyłączyć bezpieczniki , dlatego czynności te najlepiej wykonywać w ciągu dnia. W dalszej kolejności należy sprawdzić czy w przewodach nie płynie prad, za pomocą miernika prądu.

Lampa wisząca wymaga nawiercenia odpowiednich otworów w suficie, w które wkładamy kołki. Dla pewności, warto wcześniej sprawdzić którędy przebiegają przewody elektryczne i w tym celu także użyjemy miernika prądu. Jeżeli posiadamy instrukcję, należy postępować zgodnie z nią i podłączyć przewody z ich odpowiednikami w ścianie. Po podłączeniu, włączamy bezpieczniki i sprawdzamy czy lampa wisząca działa prawidłowo.

Odsłony: 337